Blogger Sitemap Sayfası Nasıl Oluşturulur?


Giriş

Yazılarımızın ve etiketlerimizin kısayollarının(link) bulunduğu ziyaretçilerimizi ve arama motorlarını yönlendireceğimiz sitemap sayfamızın olması, web sitemizin genel içeriğiyle alakalı başlıklar veren iyi bir yol haritasıdır. Bu yazımızda bir kaç dakika içinde bloğunuza sitemap sayfasının nasıl oluşturulacağını anlatıyorum. Önce sitemap sayfası nedir? bununla başlayalım, dilerseniz bu başlığı atlayarak diğer adımlara geçebilirsiniz.

Sitemap Sayfası Nedir?

Sitemap sayfası bir web sitesinde bulunan tüm iç bağlantıların(siteyi oluşturan tüm linkler) düzenli ve üst ve alt kategorilere ayrılarak listelenmesidir. Bizim oluşturacağımız sitemap sayfasıda tüm bağlantıları etiketlere göre kategorilere ayırarak oluşturacak. Son yazdığınız yazınız otomatik olarak sitemap sayfasında görüntülenecek. Daha iyi anlamak için örnek olarak buradan sitemap sayfama bakabilirsiniz.


Blogger İçin Sitemap Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Kısa bir kaç adımla sitemap dosyası oluşturağız. Bunun için blog sayfası oluşturacak bu sayfanın html kodları bölümüne aşağıdaki kodları yapıştıracağız.

İlk Adım: Blogger' da sayfa oluşturmak
Blogger Yönetim panelinde "Sayfalar" sekmesini açın. Burada Yeni sayfa butonuna tıklayın. Oluşturduğunuz sayfada HTML butonuna tıklayın.
İkinci Adım: Kodu Yapıştırın
Html bölümünü açtıktan sonra aşağıdaki kodu kopyalayın ve yapıştırın. Size iki farklı sitemap içeriği oluşturacak kod sunuyorum dilediğinizi kullanabilirsiniz.


<!— Begin cemozergungor.com -->

 
 
Sitemap Sayfası Yükleniyor Lütfen Biraz Bekleyiniz.
<!— End of ozkiremitci.blogspot.com -->

0 yorum