Oyun

[Oyun][bleft]

Program

[Program][bleft]

Film

[Film][twocolumns]

Güncel Dns Adresleri Listesi 2019

İnternette dolaşırken çözümleyici ana bilgisayarlara ihtiyaç vardır. Alt yapı olarak ülkemizde Türk Telekom kullanmaktayız. Ne var ki bazı sitelere erişim kısıtlı veya yasak olduğunda Türk Telekom üzerinden erişim yapamayız. Bu gibi durumlarda yurt dışı kaynaklara yönelir ve DNS ararız.

2019 yılında çok kullanılan ve aktif olan bir dns listesi hazırladım. Bu dns serverları içerisinde en çok Google ve Open DNS tercih ediliyormuş.


Ücretsiz ve Genel DNS Server Listesi

SağlayıcıBirinci DNS Serverİkinci DNS Server
Level3209.244.0.3209.244.0.4
Verisign64.6.64.664.6.65.6
Google8.8.8.88.8.4.4
DNS.WATCH84.200.69.8084.200.70.40
Comodo Secure DNS8.26.56.268.20.247.20
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
DNS Advantage156.154.70.1156.154.71.1
Norton ConnectSafe199.85.126.10199.85.127.10
GreenTeamDNS81.218.119.11209.88.198.133
SafeDNS195.46.39.39195.46.39.40
OpenNIC50.116.40.22650.116.23.211
SmartViper208.76.50.50208.76.51.51
Dyn216.146.35.35216.146.36.36
FreeDNS37.235.1.17437.235.1.177
Alternate DNS198.101.242.7223.253.163.53
Yandex.DNS77.88.8.877.88.8.1
censurfridns.dk89.233.43.7191.239.100.100
Hurricane Electric74.82.42.42
puntCAT109.69.8.51

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
*Lütfen yanlızca yazı ile ilgili yorumlar yazınız.
*Yazının konusu dışında iletmek veya sormak istediğiniz bir şey varsa iletişim formunu kullanın.
*Bir Google Hesabınız yoksa Yorumlama Biçimi seçeneklerinden "Anonim" tıklayıp yorum yapabilirsiniz.

HTML

[HTML][twocolumns]

Wordpress

[Wordpress][twocolumns]

CSS

[CSS][twocolumns]