Blog Yazı İçerisine E-posta Abonelik Formu Nasıl Eklenir?


Bloğunuz da yazdığınız yazılarınızın hızlı bir şekilde okuyucu kitleye ulaşması zaman alır. Hem Google' ın indexlemesi hem de aynı yazının arama sonuçlarında çokça geçmesi buna nedendir. Fakat e-posta abonelerini bu sınıfa dahil edemeyiz. Belirli miktar e-posta abone sayısına ulaşan blog siteleri yazılarını okuyucu kitleye hızlı servis edebilmektedir. Bu sayede yazılan her yazı arama motorlarından önce bloğun kendi takipçileri tarafından ziyaret edilmektedir.

Bu yazımızda bloğumuzda ki yazılar içerisine abonelik formunu nasıl ekleyeceğimizden bahsedeceğiz.

İlk Adım: Şablon Düzenleyici

Blogger Yönetim Panelinde Şablon > Html Düzenleyi açın. CTRL+F İle arama yaparak "
" ı bulun.

Aramanızda iki adet sonuçla karşılaşacaksınız. Biri mobil sürüm için olan footer diğeri masaüstü için. Dilerseniz ikisine de ekleyebilirsiniz. Eğer masaüstü için eklemek isterseniz ikinci arama sonucunun hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyemeniz yeterli.
Resimdeki satır numarası da bulmanıza yardımcı olsun.


İkinci Adım: Abonelik Formu Kodu

Aşağıdaki kodu aynen yapıştırabilirsiniz. Üzerinde yapmanız gereken tek değişiklik. Kırmızı ve koyu renkle yazmış olduğum "cemozergungor" yani bana ait olan feedburner hesabı yerine kendi hesabınızı yazacaksınız.
E-posta bültenine abone olarak yeni yazılardan haberdar olun !
ozkiremitci
" class="feedburnerSub-form" method="post" onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=cemozergungor', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true" target="popupwindow">
cemozergungor" />
Aynı şekilde yukarıdaki kodu kopyalayarak üst tarafda bir gadget olarak da ekleyebilirsiniz. İyi Bloglar :)

0 yorum