Salma Tavukçuluk Nedir? Maliyeti Ne Kadar? Kâr durumu ve Hibeler

Salma Tavukçuluk Nedir? Maliyeti Ne Kadar? Kâr durumu ve Hibeler


Salma Tavukçuluk, bir diğer adıyla Gezen Tavukçuluk olarak bilinir. Üretilen yumurtalar, köy yumurtasına en yakın kalitededir. Doğal ortam koşulları ve organik besin ile beslendiği için yumurtası daha fazla talep görmektedir. Uygun adet ve uygun üretim mekanı ile kârlı bir iştir.Ancak her işin zorlukları gibi Gezen Tavukçuluğun da bir takım zorlukları vardır. Örneğin bir tavuk hastalandığı vakit, diğer tavuklarda bu hastalıktan hemen etkilenir ve bir anda tavuk ölümleri başlar.Bunun için beslenecek tavuk cinsini çok iyi bilmek ve olası hastalıkların tedavi yöntemlerinden haberdar olmak gerekmektedir. Tabi ki işin ehli, uzmanı insanlarla çalışmakta oldukça önemlidir.

👉Salma Tavukçuluğun(Gezen Tavukçuluğun) Maliyetleri ve Kâr durumu

Genellikle bu iş ile uğraşanlar çadır sistemini tercih etmektedir.Bunun iki sebebi vardır.Birincisi betonarmeye göre oldukça uygun olması. İkincisi ise çadırın ömrünün maaliyetler göz önüne alındığında daha verimli olması. Peki Salma Tavukçuluk için bir çadırın maliyetleri ortalama ne kadar tutmaktadır?

500 Tavuk Kapasiteli Çadır 70M2 26 BİN TL Kaynak : Çiftlik Kurulum
1000 Tavuk Kapasiteli Anahtar Teslim 41.500 TL Kaynak : Tavuk Marketi

👉Devlet Desteği ve Hibeler

Devlet desteği, hibe şeklinde olduğu gibi faizsiz kredi şeklinde de alınabiliyor.
Devlet desteği ve hibeler konusunu aşağıda ki kaynaktan detaylıca okuyabilir öğrenebilirsiniz.
DEVLET DESTEĞİ VE HİBELER İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
İlerleyen günlerde elimden geldiğince güncelleyeceğim.
Herhangi sormak istediğiniz sorunuz,aklınıza takılan sorular için konuya mesaj atabilir veya iletişimden bana ulaşabilirsiniz.