Mobile Legends İpuçları - MVP Ol

Mobile Legends İpuçları - MVP Ol
Mobile Legends İpuçları - MVP Ol
Merhaba arkadaşlar, bu paylaşımda sizlere Mobile Legends Bang Bang için ipuçlarından bahsedeceğim.Bu konuda okuduklarınız ile sizde Mobile Legends'de MVP olabilirsiniz.Oyunda daha iyi olmanı sağlamak yani destek olmak için buradayım! Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kahraman, zaman zaman kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir.Aşağıda ki ipuçlarını dikkatlice okuyarak uygularsanız hangi kahramanı alırsanız alın kendinizi geliştirdiğinizi göreceksiniz.


  • 1.İpucu : Ormanda ki canavaları temizleyin
Oyun başladığında bir süre minyon gelmez.Daha sonra gelen minyonlar da kuleye zarar verebilecek güçte değildir. Bu süre içerisinde orman bölgesinde canavar keserek hızlıca seviye atlayabilirsiniz.Orman slotlarının bir avantajı da ekstra güç,hp vb. özellikleri vermesidir.Genellikle çoğu kullanıcı orman slotlarını ihmal eder.Profesyonel kullanıcıları takip ettiyseniz düzenli bir şekilde orman slotlarını kestiğini görürsünüz.Mutlaka takım olarak orman slotlarını temizlemelisiniz.

Mobile Legends Bang Bang Kahramanlar
Mobile Legends Bang Bang Kahramanlar
  • 2.İpucu : Tank mı, Savaşçı/Suikastçi mi, Nişancı mı veya Büyücü mü olacaksınız karar verin!
Oyunda bildiğiniz gibi bir çok kahraman var.Bu kahramanların bir kısmı oyuna başlar başlamaz oyun tarafından bize verilir.Daha sonra Savaş Puanı,Elmas gibi yöntemlerle kahraman alabiliriz.Önce Klasik Modda bu kahramanları denemelisiniz. Hangi kahramanı oynamaktan hoşlanıyorsanız, elinizi hangi kahramanın becerilerini kullanırken daha rahat kullanabiliyorsanız o kahraman üzerine yoğunlaşmalısınız.Bununla birlikte o kahramanın özelliklerini çok iyi öğrenmelisiniz.

Mobile Legends Bang Bang Günlük Ödüller
Mobile Legends Bang Bang Günlük Ödüller


  • 3.İpucu : Günlük Ödülleri Tamamlamaya Çalışın!
İkinci ipucunda değindiğim gibi "Savaş Puanı" ile kahraman alabiliyoruz.Bunun yanısıra "Bilet" ile de parça kazanabiliyoruz.Ayrıca "Bilet" ile çark çevirebiliyoruz. Günlük ödülleri tamamladığımızda haftalık 400 ve 800 olmak üzere iki adet sandık açabiliyoruz.Bu sandıklardan deneme kartı ve karakter parçaları çıkıyor. Oyunda karakterinizi geliştirmek istiyorsanız günlük ödülleri takip etmek çok önemlidir.

  • 4.İpucu : Kaplumbağa ve Lord'u öldürün!
Arkadaşlar, Kaplumbağa bilmeyenler için EXP ve Altın demektir. Kaplumbağa'yı kestiğinizde takımınız hem EXP kazanır hem de Altın. Mutlaka takip edilip, uygun zamanda "TAKIM HALİNDE" seri bir şekilde kesilmelidir. Lord'u öldürdüğümüzde ise Üst,Orta veya Alt koridora Lord öldürülene kadar hükmederiz.Seri bir şekilde kule yıkmamızı ve düşman takımı kendi ana kulesine itmemizi sağlar.Oldukça önemlidir.Ama genelde Lord'u keserken bir çoğumuz hata yaparız.Bazen bireysel kesmeye çalışırız, bazen de rakip takım 5 kişi biz 3 kişiyken gibi eksik olduğumuz zamanlarda Lord'u kesmeye çalışırız.Tabi ki bu arada rakip takım gelip bizden kill alabilir.O yüzden Stratejik olarak hareket edilmelidir.Mümkünse nişancı ile kesilmesi daha seri kesilmesini öneriyorum.

Mobile Legends Bang Bang Koridor İttir
Mobile Legends Bang Bang Koridor İttir
  • 5.İpucu : Koridorları Temizleyin!
Genelde yaptığımız en telafi edilemez hatalardan biriside minyonları önemsemememizdir.İlerleyen dakikalarda minyonlar kulelerimizi çok kısa bir sürede yıkar.Hatta siz kuleye yetişene kadar kule çoktan yıkılmış olur.O yüzden kasılana kadar kill(öldürme) düşünmemeliyiz.Koridorları temizlemeli ve minyonları-rakip takımı ittirmeliyiz.

Mobile Legends Bang Bang Kuleleri Yık
Mobile Legends Bang Bang Kuleleri Yık
  • 6.İpucu : Kuleleri Yık!
Kasılana kadar "Kill" düşünmeyeceğimizi bir önce ki ipucunda söylemiştim.Peki bu süre zarfında ne yapacağız.İşimiz öncelikle kuleler ve orman slotları ile olacak.Minyonları ittireceğiz ve yıkabildiğimiz kadar,zarar verecebildiğimiz kadar kulelere hasar vereceğiz. Kule altında 1-1 e girmeyi kasılana kadar doğru bulmuyorum. Genelde oyunun ilk dakikalarında ki kill sebepleri kule altına girildiği için oluyor. Aynı şekilde karşı takımda ki oyuncu minyonları temizliyorsa kule altında beklemelisiniz. Sizin için o an en güvenli yer orası olacaktır.Çünkü rakip çimlerin arasından veya diğer yollardan gelen başka rakip oyuncuları ile de diğer türlü karşılaşabilirsiniz. 1e-1 ken, bir den 3e-1 ile karşı karşıya kalabilirsiniz.O yüzden oyunun ilk dakikalarında delikanlılık yapmak doğru değil.Minyonları ittir,geri çekil.Minyonları ittir,ormana geç slot kes.Geri gel minyonları ittir.Taa ki 5-6 seviye olana kadar.Ondan sonra kill düşünebilirsiniz.Mobile Legends Bang Bang Takım Konuşması Önemi
Mobile Legends Bang Bang Takım Konuşması Önemi
  •  7.İpucu : Takım Arkadaşlarınızla İletişimde Olun
Takım arkadaşlarınız ile sürekli iletişimde olun.İşaretler ile haritada bilgi verin.Düşmanlara karşı yönlendirin.O an sizin gözünüzden kaçmış olabilir,o an takım arkadaşınızın gözünden kaçmış olabilir.Takım ile iletişimde kalmak,koordineli olmak bu oyunun en can alıcı noktasıdır.Çünkü bazen biz iyi oynarız,takım arkadaşlarınız kötüdür ve ne yaparsanız yapın bu bir takım oyunu olduğu için sonuç "DEFEAT" olur.Kaybederiz.Bazen de biz kötüyüzdüz,takımınız iyi olduğu için arada kaynayabiliriz.Bu şekilde nadir de olsa kazandığınız karşılaşmalar olabilir. Bu sebepten ötürü takım olarak hareket etmeli ve birbirinizi yönlendirmelisiniz.

Mobile Legends Bang Bang Takım Olmanın Önemi
Mobile Legends Bang Bang Takım Olmanın Önemi
  • 8.İpucu : Bireysel Hareket Etmek YASAK!
Arkadaşlar bir önce ki ipucunda biraz takım oyunu mantığına değindim.Burada bu konuyu biraz daha açmak istiyorum.Kesinlikle bireysel hareket etmiyoruz. Bu oyunun mantığı şu şekilde işler. Önce Tank atılır meydana, ardından takımınızda ki Savaşçılar rakip takım Nişancısına/Nişancılarına ve Büyücü/Büyücülere atak yapar. Takımımızda ki Nişancı ve Büyücüler bir adım geride durmalıdır.Önden atılan büyücü,nişancı en kolay hedeftir.O yüzden kasıldıktan sonra kesinlikle bireysel hareket etmiyoruz. Örneğin bir Nişancı ile 1e-1 de bile alabilecek bir çok savaşçı kahramanı mevcuttur. Rakip takımın da bireysel hareket etmediğini unutmayın. Onlar sizi tek yakaladığında maalesef kurtulma şansınız çok az.Eğer birlikte hareket ederseniz aynı anda rakibinizi haritadan silebilirsiniz.
  • 9.İpucu : Takımınızı Motive Edin!
İnsanın yapısı gereği, motivasyon-psikolojik durum insanın yaptığı işi,davranışları doğrudan etkiler.O an yaptığımız iş oyun oynamak ise, motive edilmemiz ve kazanmak istiyorsakta takım arkadaşlarımızı motive etmemiz gerekiyor.. Onların yaptığı doğru davranışları mesaj ile övebiliriz. Yaptığı hatalarda da "Sağlık olsun, birlikte hareket edelim" gibi yapıcı cümlelerle oyuna dahil edebiliriz.Unutmayın; bir takım arkadaşımızın yokluğu o oyunu bize zehir edebilir.
  • 10.İpucu : Mutlu Olun!
İlle de kazanacağım düşüncesiyle oynamayın.Oyunu kazanmak-kaybetmek mantalitesinde görmeyin.Oyundan keyif almaya bakın.Oyunda keyifli vakitler geçirmeye odaklanın.Aksi zaten ne sizi mutlu eder, ne de size oyun kazandırır.Sinirliyken, kazanabileceğiniz müsabaka ihtimali çok azdır.Oyununuza direkt yansır.O yüzden oyunda ki amacınız ne derece kasmak, ne istatistik kasmak olsun.Oyunda MUTLU olmaya ve keyifli dakika geçirmeye çalışın.