Ücretsiz Blog Açmak ve Para Kazanmak 2019

Ücretsiz Blog Açmak ve Para Kazanmak 2019
Ücretsiz Blog Açmak ve Para Kazanmak 2019
#blogger #blog #ücretsizblog #blogacmak #blogac #para #kazan #parakazan


Merhaba arkadaşlar, Ücretsiz blog nasıl açabilirim? Açtığım blogdan para kazanabilir miyim? sorularını yanıtlayacağım.

Yazıya başlamadan önce konu ile ilgili fikir edinmeniz için kendi blogumdan bahsetmek istiyorum.
2013 yılında cemozergungor.blogspot.com olarak bu bloğu kurdum.Para kazanmayı hiç düşünmedim hatta banner vb. teklifler olmuştu,reddettim.O zamanlar bilgisayar oyunlarını çok oynuyordum.O oyunlarla ilgili kopyala-yapıştır içerikler paylaşıyordum.Bunun yanında Blogger temaları,eklentileri ve oyun-programların cracklı full sürümlerini paylaşıyordum.Çünkü ne yazacağımı bilmiyordum.3-4 sene arasında bu şekilde ayda bir-iki hobi amaçlı paylaşım yapıyordum.Daha sonra açıkcası sıkıldım ve YouTube'a yöneldim.YouTube'da video üretmeye başladım ve kısa zamanda para kazanma özelliğini aktif ettim.O gün benim  dönüm noktam oldu.İnsanın yaşı büyüyünce sorumlulukları da artıyor.Artık eğlence,hobi amaçlı aktivitelerin yanına hobimden nasıl para kazanabilirim düşüncesi yerleşiyor.Bende de öyle oldu.YouTube'da yabancı kaynaklardan çevirip,Türkçe olarak paylaşıyordum.Video üretmekte çok zorlanıyordum,tek başıma da olmuyordu.İkinci dönüm noktam YouTube'dan ceza almam oldu.YouTube'dan yabancı kanallardan alıp çevirip paylaştığım içerikler telife girdi ve para kazanma özelliğim iptal oldu.Zaten benim için zor olan video üretme,beni tekrar bloga yöneltti.İlk başlarda bocaladım.Ne paylaşacağımı,ne yapacağımı bilemedim.Aklımda sadece tek bir konu vardı artık! Ben amatör blogculuk yapmak istemiyorum! Bu düşünceyle hemen kafamda "ne yapabilirim?" düşüncesi canlandı ve blogumun uzantısını .com'a çevirmekle işe başladım..Önce ki domain uzantım cemozergungor.blogspot.com, şimdiki domainim cemozergungor.com oldu.İkinci işim ADSENSE'e başvurmak oldu.Zaten bir çok paylaşımım vardı ve "kabul edilirim herhalde" diye düşündüm.Başvurdum ve REDDEDİLDİM.Daha sonra bir kez daha başvurdum ve yine REDDEDİLDİM.Anladım ki bir yerlerde yanlış yapıyordum.2 gece uykusuz bir şekilde araştırmaya daldım ve nihayet çözüm yöntemini keşfettim.Bu keşiften sonra başvurduğumda 10 saat içerisinde onay aldım.Şuan da toplam 21 TL birikti ama daha 1 ay oldu. Domaini 1 Ocakta aldım.Ve yeni yıla artık herşey daha iyi olacak diye başladım.Blog yazıp,para kazanmak istiyorsanız kesinlikle üç şeyi öğrenmelisiniz!

1-SABIR : Sabredeceksiniz! Belki ilk zamanlarda hiç kimse yazınızı izlemeyecek.Pes etmeyeceksiniz.
2-DİSİPLİN : Kendinize bir hedef belirleyeceksiniz."Ben haftada 5 içerik gireceğim" gibi ve bunu yapacaksınız!
3-GELİŞİM VE DEĞİŞİM : Tema kurdunuz ve ayarları yaptınız artık içerik girsem yeter demeyeceksiniz! Güncel SEO yöntemlerini,Sosyal Medya da neler yapabileceğini,META TAG'ları,Etiket çalışmalarını takip etmelisiniz. Eğer verim alamadığınız eklentiler,hızınızı düşüren eklentiler varsa bunlarıda da değiştirmeyi gerekirse vazgeçmeyi bileceksiniz.

Benim şimdilik anlatacaklarım bu kadar.Sorularınızı,merak ettiklerinizi yorumda belirtebilirsiniz.

Evet Ücretsiz Blog kurmak için benim gibi Blogger'den başlayabilirsiniz.
Ben aşağıda size Blogger blog kurarken temel konularda eşlik edeceğim.


  • 1-Google'a Blogger yazıyoruz ve Blogger.com ' a giriyoruz.Aşağıda ki resimde de gördüğünüz gibi "BLOGUNUZU OLUSTURUN" butonuna tıklıyoruz.
ücretsiz blog acmak blogger
ücretsiz blog acmak blogger
  • 2-Blog oluşturma penceresinden;
Başlık : Blogunuzun adı
Adres : blogunuzicinisim.blogspot.com
Tema : Herhangi birisini seçebilirsiniz.
blogger blog ac
blogger blog ac


  • 3-Blogumuzu önizleyelim ; "Blog'u görüntüle" diyoruz ve aşağıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi blogumuz açıldı.
blogger blogönizle
blogger blogönizle
4-Blog ayarlarımızı yapalım.
Yerleşim alanı düzenlemek için, sol menüden "YERLEŞİM" i seçiyoruz ve ilk yapmamız gereken iki noktayı açıklamak istiyorum.
1 Numara : İnternet tarayıcımızda Sitelerin adının yazdığı sekmede site adının solunda ki küçük resime Favicon denir ve olmasını tavsiye ederim.
2 Numara : Blogumuzun adını,açıklamasını ve eklemek istersek logo ekleme yerinin bulunduğu kısım burasıdır ve mutlaka düzenlemeliyiz.
blogger yerleşim düzenleme
blogger yerleşim düzenleme
  • 5-Ayarlarımızı yapmaya devam ediyoruz.
Dil ve saat ayarlarımızı yapmak için;
Sol menüden "Ayarlar" ı seçiyoruz ve "Dil ve biçimlendirme" sekmesine giriyoruz.Ayaları aşağıda ki resimden takip edebilirsiniz.
blogger dil ve saat ayarları
blogger dil ve saat ayarları
  • 6-Para kazanabilmek için Gizlilik Politikası-Hakkımda-İletişim ve Sitemap gibi sayfalarımızı oluşturmamız gerekiyor.Sayfaları nereden oluşturabilirim diyorsanız aşağıda ki resimi inceleyebilirsiniz...Örnek sayfaları inceleyip,burada ki sayfalara göre sayfalarını oluşturabilirsiniz..
Gizlilik Politikası
Hakkımda Sayfası
İletişim Sayfası
Sitemap Sayfası
blogger sayfa oluşturmak
blogger sayfa oluşturmak
  • 7-Blogumuzda paylaşım yapmaya başlayabiliriz!
1 NUMARA-Paylaşacağımız içeriğin başlığını yazıyoruz (Ör : X Dizisi Hakkında Bilgiler )
2 NUMARA-Yazımızı düzenleme sütunu (Yazı büyüklüğünü,rengini ve stilini ayarlayabilir-resim ve video ekleyebileceğimiz sütun)
3 NUMARA-Paylaşacağımız içeriği yazacağımız alan. ( Ör : X dizisinin oyuncuları bunlardır,dizi şu zamanda yeni bölümü paylaşıyor.Konusu bu vb gibi...)
4 NUMARA(SOLDAKİ)-HTML düzenleme alanı.(Bu alanda hazır HTML içeriğiniz varsa ekleyebilirsiniz.)
4 NUMARA(SAĞDAKİ)-Paylaşımımızın bağlantı yapısı(Ör: Başlığımız "İnsan ne ile yaşar" olsun. Yazımızı paylaştıktan sonra url yapımız "blogadınız.blogspot.com/2019/02/nsan-ne-le-yaar.html" olur.SEO açısından biz böyle olsun istemeyiz. Burada ki Bağlantımızı şu şekilde "blogadınız.blogspot.com/2019/02/insan-ne-ile-yasar.html" olarak değiştirmeliyiz ve bunu buradan yapıyoruz.
5 NUMARA-Yazımızla ilgili etiketleri bu alanda yazıyoruz.(Ör : X dizisi,X dizisi hakkında vb.)
6 NUMARA-Herşeyi yaptıysak paylaşımımızı yayımlıyoruz ve paylaşımımız artık blogumuzda görünüyor.
7 NUMARA-Paylaşmadan önce paylaşımın nasıl göründüğünü görmek isterseniz "ÖNİZLE" ile görebilirsiniz.

blogger paylaşım yapmak
blogger paylaşım yapmak

Blogumuzu açtık ve paylaşımımızı yapmaya başladık.
Para kazanma özelliğinin açılabilmesi için önce blogumuzu Adsense'e uygun hale getiriyoruz.
Websiteyi Adsense'e Göre Hazırlamak ve Kabul Edilmeyi Garantileştirmek yazımda ki yöntemleri adım adım uygulayınız ve daha sonra Google ve diğer arama motorlarına üst sıralara çıkmak istiyorsanız SEO'yu yönetmek! SEO Ayarlarını Yap,Google'da Yüksel adlı yazımda yazdığım yöntemleri adım adım uygulayınız.   • 8-Bütün bunları yaptıktan sonra artık ADSENSE'e başvurup para kazanmaya başlayabiliriz!
Sol Menü'den "KAZANÇLAR" ı seçiyoruz ve "AdSense'e kayıt olun" diyoruz.Daha sonra Gmail hesabımızla kayıt oluyoruz sonra onaylanmayı bekliyoruz.Eğer reddedilirseniz yorumda veya iletişim sayfamdan bana ulaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
blogger para kazanmak
blogger para kazanmak

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere...

0 yorum