Websiteyi Adsense'e Göre Hazırlamak ve Kabul Edilmeyi Garantileştirmek

Websiteyi Adsense'e Göre Hazırlamak ve Kabul Edilmeyi Garantileştirmek
Websiteyi Adsense'e Göre Hazırlamak ve Kabul Edilmeyi Garantileştirmek
Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere ADSENSE için Websitemizi uygun hale getirmeyi,başvurmadan önce yapmamız gerekenleri anlatacağım.

Öncelikle Website'yi açarken ve sonrasında dikkat etmemiz gereken noktalardan bahsetmek istiyorum;
  1. Domain(Alan adı) seçimi : Paylaşacağınız içerikle uyumlu olmalıdır.Ör : Fenerbahçe ile ilgili içerikler paylaşacaksanız ; fenerbahcehaberleri.com vb. gibi.
  2. Tema seçimi : Seo uyumlu, yüklenme hızı yüksek ve kullanılabilirlik oranı iyi bir tema seçmelisiniz. Ör : Sayfa açılış hızı 1sn civarı olmalıdır 3 5 sn gibi süreler geç açılıyor statüsüne evrilmektedir.
  3. Websitemizi Pingletmek : Arama motorlarına Websitemizi tanıtmamız gerekiyor.Adsense Google'un bir platformu olduğu için Adsense'e başvurmadan önce mutlaka Google Search Tools'dan Websitemizi kayıt ettirmeliyiz. Daha sonra Google Analytics'e de Search Tools bağlantısını yapmalıyız.Google'a Site Haritasını Search Tools'dan göndermeliyiz.Yandex, Bing vb. diğer platformlara da Websitemizi eklemek bize + bir trafik sağlar.Tavsiye ediyorum.
  4. Sosyal Medya : Facebook,İnstagram,Twitter,Tumblr,Linkedin vb. Sosyal medya platformlarında içeriğimizin paylaşılmasını otomatik hale getiren güvenilir sitelere entegrasyon yapılması gerekir. Bu bize Alexa ' da daha hızlı yükselmemizi sağlıyor. Benim kullandığım site : İFTTT
  5. İçerik : İçerik oluştururken Telif Haklı resim,video vb. ve kopyala yapıştır yazılar paylaşmamalıyız.Adsense bunu algılıyor ve kabul etmiyor. Resimlere Photoshopdan logo ekleyebilirsiniz benim gibi.İçerik başlığı kesinlikle özgün ve dikkat çekici olmalıdır. Resimleri yüklerken kesinlikle açıklama eklemeliyiz.
Adsense'e Başvurmak İçin İlk Hedef Nasıl Olmalıdır?
  1. Özgün bir şekilde 40-50 Makale(içerik) paylaşımı yaptıysanız,
  2. Günlük tekil trafik 50+ üzerindeyse,
  3. Gizlilik Politikası, İletişim Sayfası, Hakkımda Sayfası, Sitemap saylarınızı oluşturduysanız,
  4. Websitemizde herhangi başka bir reklam platformunun reklamı yoksa,
TEBRİKLER! ARTIK BAŞVURABİLİRSİNİZ.
KABUL EDİLMEMENİZ İÇİN HİÇBİR NEDEN YOK!

MUTLAKA Gizlilik Politikası, İletişim Sayfası, Hakkımda Sayfası vb Sitemap sayfalarınızı oluşturmalısınız.

ÖRNEKLER ;
İnceleyebilirsiniz.
Kafanıza takılan herhangi bir soru işareti varsa yorumda belirtebilirsiniz.
Şunu unutmayın ; İlk başvurunun sonuçlanması 1 gün içerisinde olurken, kabul edilmeme durumunda tekrar yapacağınız başvuru süresi 2 haftayı hatta bazı durumlarda 1 ayı bulabilir.
Adsense'den ret cevabı alanlar yorumda Websiteleriyle birlikte yazabilirseniz, nasıl eksikleri düzeltebiliriz yardımcı olmak isterim.
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

2 yorum