Endüstri 4.0 (D)evrimi - Akıllı Fabrikalar Devri | Cem Özer GÜNGÖR | Blog

2 Ocak 2019 Çarşamba

Endüstri 4.0 (D)evrimi - Akıllı Fabrikalar Devri

Endüstri 4.0 (D)evrimi - Akıllı Fabrikalar Devri
Endüstri 4.0 (D)evrimi - Akıllı Fabrikalar Devri
Endüstrinin ilk adımları atalarımızın yaptığı işin bir kısmını mekanize eden ilk makinelerle birlikte geldi geldi. İkinci sırada elektrik, montaj hattı ve seri üretimin doğuşu vardı. Sanayinin üçüncü dönemi, bilgisayarların ortaya çıkışı ve otomasyon başlangıcı ile ortaya çıktı, robotlar ve makineler bu montaj hatlarındaki insan işçilerinin, yani kurumdaki mavi yakaların yerini almaya başladı.

Bilgisayar sistemlerine uzaktan bağlanan, insan operatörlerinden çok az girdi ile öğrenip kontrol edebilen makine öğrenme algoritmaları ile donatılmış olan robotlarla, bilgisayarlar ve otomasyonun tamamen yeni bir şekilde bir araya geleceği Endüstri 4.0’a giriyoruz.

Daha fazla video ve kanalıma destek olmak için kanalıma abone olmayı unutmayın;
https://www.youtube.com/c/nkolayy

Hakkımda

Admin
Admin

Çocukluğumdan başlayan bilgisayar ilgisi, sonraları internetin hayatıma girmesi ile sosyal medyaya yöneldi.Kendi adıma 2013 yılında 16 yaşımda açtığım bu blogu, zamanla tecrübe ve deneyim kazanarak bu noktaya getirdim.1 Ocak 2019 tarihinde .blogspot.com uzantısını .com üst domaine taşıdım.Beğendiğim filmleri, müzikleri, oyunları, programları ve faydalı bulduğum bilgileri paylaştığım bu blogda umarım iyi vakit geçirirsiniz.

"Hayal ettim, hayalimin önündeki manileri tespit ettim. Manileri kaldırdığımda, hayalim kendiliğinden gerçekleşti." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK