Doğa Yürüyüşü (#Treaking) Yapmak

Doğa Yürüyüşü (#Treaking) Yapmak
Doğa Yürüyüşü (#Treaking) Yapmak
Daha fazla video ve kanalıma destek olmak için kanalıma abone olmayı unutmayın;
https://www.youtube.com/c/NKolayy

Bir yürüyüşe çıktığınızda öğrenebileceğiniz konular burada. Güven bana, bu yolculuğun sonunda asla aynı kişi olmayacaksın.Bir yokuşun üzerine gittiğinizde, kendiniz hakkında, hayat hakkında çok şey öğreneceksiniz.

1. Korkularınızın üzerine gideceksiniz!
Dağa tırmanmak için bir risk aldığınızda, bir çok engelle karşılaşırsınız, aslında düşündüğünüz kadar kolay olmadığını görürsünüz.
Rekabetinizin başkaları değil, kendi korkularınız olduğunu fark ediyorsunuz. Öyleyse Riskler Alın ve Korkularınızı Fethedin.

2. Fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da güçlü olmanızı sağlar.
İnsanlar yürüyüşün kolay olduğunu düşünür, ancak yanılırlar.Yürüyüş yapmak, spor salonlarında ki gibi kondisyon çalışmaya benzemez.Zihinsel olarakta kendinizi
hazırlamalısınız. Doğa yürüyüşü, zihinsel olarak zorlu bir görevdir.

3. Bazen Yolculuk Hedeften Daha İyi.
Hayatınız sadece hedeflere ulaşmak için çabalayıp debelenmekten ibaret değildir! Yürüyüş yaparken kendinizi dinleyin,kalbinizi dinleyin,derin derin nefes alırken düşünün.
Bu size çok iyi gelecek...

4. Bugünü Yaşamayı Sağlar.
Bir yürüyüşe çıkarken geleceğini ve geçmişini düşünmüyorsun.Yani sadece kendi ayak izlerine odaklan ve varış noktasına sakin bir şekilde ulaşmak için ayaklarına hükmet!

5. Ruhunuzu Temizler.
İnsanlar iş dünyasında kesinlikle dar bir kafesin içinde..Özgür değiliz!
Kendinizi özgürleştirmek için bir yürüyüşe çıkmalısınız. Sana söylediğim gibi, yürüyüşün sonunda her zaman aynı kişi olmayacaksın.

6. Size Sevgi ve İnsanlığın Anlamını Öğretir.
Bir yol üzerinde, ismini bile bilmeden ve kim olduğunu bilmeden size yardım edecek çok fazla insan bulacaksınız. Sana sevginin ve insanlığın anlamını öğretecekler.

7. Konfor Kelimesinin Anlamını Unutmak.
Rahat yatağınızın,Lüks arabanızın,Sınırsız Wi-Fi vb. konforunuzu unutun! Doğa sizi doyuracak,açık banyo keyfi ile terlemekten korkmamayı öğreneceksin.Toz,kir ve çadır hatta
en önemlisi Sivrisinekler seni sinir etmek yerine güldürecek ve elindekilerin kıymetini daha çok anlayacaksın...

8. Kilonuzu Birkaç Gün İçinde Kaybedin.

Vücudumuzda ki fazlalıklardan da arınacağız. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Hem ruhumuz dinlenecek, hem sağlıklı formlu bir şekilde fazlalıklarımızdan kurtulacağız.
Bu kesinlikle harika.

9. Sıradan Hayatınızı Renklendirecek.
Yeni bir yer görmek, bunu daha önce hiç denemediğiniz bir yöntemle keşfetmek dar pencerenizi ve ufkunuzu genişletmek... Sıradan yaşantınızı, yeni bir günle yeni bir adımla renklendirmek sizi çok mutlu edecek...

10. Hayatınızı Daha İyi Hale Getirir Ve Yaşam Boyu Deneyim Verir.
Arkadaş ediniyorsunuz, öğreniyorsunuz, oynuyorsunuz, tüm yaşamınızda kaç kere yürüyüşe giderseniz,o kadar çok paylaşacağınız ve güveneceğiniz bir hikayeniz olur, asla
bunlardan herhangi birini unutma.

Peki ne bekliyorsun? Bir yürüyüşe çık.

#treaking #doğayürüyüşü #ruh #huzur #rahatlama #tavsiye

0 yorum